Kiedy decydować o końcu związku?
10 lut 2020

Kiedy decydować o końcu związku?

Post by Redaktor

Związki rozpadają się z różnych powodów. Czasem jest to zdrada lub innego rodzaju oszustwo. Wtedy rozstanie jest szybkie, niejako w afekcie. Czasem jednak jedna ze stron, przez długi czas czuje, że coś we wspólnej relacji się wypala. Niejednokrotnie takie odczucia mają obie strony. Związek wpada w rutynę i wiele w nim nudą. Od czasu do czasu, przez głowę którejś ze stron przechodzi myśl o rozstaniu.

Co zrobić, żeby podjąć właściwą decyzję?

Skąd wiedzieć, że decyzja o rozstaniu nie jest efektem chwilowego kryzysu? Warto nie ulegać emocjom i zapytać osobę bezstronną o zdanie. Kogoś takiego musimy darzyć bezgranicznym zaufaniem. Nie jest jednak dobrze szukać mediatora w rodzinie. Zdanie członka rodziny lub przyjaciółki może nie być obiektywne.

Pomoc psychologa.

Najlepiej poszukać pomocy u specjalisty. Psycholog, zajmujący się terapią par, na pewno pomoże uzyskać świeże spojrzenie na sytuację. Jednak zanim poszuka się informacji w temacie Psycholog Gorzów, warto samemu rozeznać, czy warto ratować związek. Jakie oznaki sprawiają, że relacja partnerska jest już nie do uratowania? Przede wszystkim warto przyjrzeć się uczuciom. Bardzo źle jest wtedy, gdy jedna strona czuje pogardę i lekceważenie w stosunku do drugiej osoby. Złą oznaką jest również politowanie i wieczne ocenianie. Najczęściej wtedy nie widzi się zalet, które wcześniej bez trudu się dostrzegało. Ważną oznaką końca związku jest brak nadziei co do przyszłości. Czasem też występują kłótnie. Paradoksalnie, sprzeczki mają miejsce wtedy, gdy stronom jeszcze na sobie zależy. Cisza i brak rozmów to już ewidentna oznaka, że już stronom nie jest po drodze.

0 Comments

Leave a Comment