Jak wkładać naczynia do zmywarki?
15 sty 2019

Jak wkładać naczynia do zmywarki?

Post by Redaktor

Zmywarka to fantastyczny wynalazek współczesności. Ułatwia życie milionom osób na całym świecie. Dzięki niej nie trzeba po każdym posiłku spędzać czasu pochylonym nad zlewem, a zamiast tego można odpocząć lub spędzić czas z bliskimi. Jednak, aby dobrze spełniała swoją rolę trzeba z niej rozsądnie korzystać i przestrzegać podstawowych zasad. Szczegółowe działanie każdego modelu można znaleźć w instrukcji, a poniżej przedstawiamy instrukcję, jak wkładać naczynia do zmywarki, aby po wyjęciu lśniły czystością.

  1. Na samym początku należy pamiętać, aby naczynia wkładane do zmywarki były do niej przeznaczone. Niektóre materiały nie są odporne na wysokie temperatury i trzeba je myć ręcznie.Dobrym wyborem do zmywarki są WMF garnki. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, nie ulegną zniszczeniu podczas mycia.
  2. Równie istotne jest usunięcie resztek pokarmów z talerzy jeszcze przed wsadzeniem do zmywarki. Kawałki pożywienia mogą zatkać dysze, przez co nie będzie możliwe prawidłowe mycie naczyń. Ponadto może pojawić się nieprzyjemny zapach, który spowoduje, że mycie trzeba będzie powtarzać.
  3. Układanie naczyń zacznij od tyłu zmywarki. Dolne kosze zazwyczaj są przeznaczone na sztućce i talerze. Z kolei w górnych można umieszczać kubki, szklanki i miseczki. Zaczynając ładowanie od tyłu, będziesz mieć łatwy dostęp do pozostałej wolnej przestrzeni. Co za tym ekonomiczniej wykorzystasz przestrzeń i umyjesz więcej za jednym zamachem.
  4. Pamiętaj także, aby zawsze układać naczynia dnem do góry. Dzięki temu woda będzie mogła prawidłowo cyrkulować i wypłucze wszystkie zanieczyszczenia. Spłukiwane brudy będą mogły swobodnie spływać w dół, co byłoby uniemożliwione, gdyby naczynia były ułożone dnem do dołu.
garnki

garnki

Oczywiście, nie wkładaj do zmywarki za dużo naczyń. Gdy będą ułożone zbyt blisko siebie, nie domyją się do końca i cały proces trzeba będzie powtórzyć. Nie zaoszczędzisz w ten sposób ani czasu, ani pieniędzy. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozłożenie i korzystanie z dobrej jakości produktów, takich jak WMF garnki. Wówczas zmywanie ułatwi życie każdemu.

Kinga Mamak

0 Comments

Leave a Comment