Jak przeprowadzić ręczne czyszczenie syfonu?
14 sty 2022

Jak przeprowadzić ręczne czyszczenie syfonu?

Post by Redaktor

Przytkane rury odpływowe w łazience czy kuchni są dość powszechnym zjawiskiem, z którym nie każdy potrafi sobie poradzić. Samodzielne czyszczenie wymaga chęci i odrobiny cierpliwości. Zajęcie to wcale nie jest trudne i zamiast płacić za wizytę hydraulika, można przeprowadzić je we własnym zakresie. Jak to zrobić, by praca przebiegła sprawie i bez problemów?

Tak naprawdę nie potrzebujemy żadnych narzędzi. Rury prowadzące do syfonu można bez większych problemów odkręcić, nie używając kluczy. Praca nie jest trudna, ale dość nieprzyjemna. Brzydki zapach wydobywający się z kanalizacji może bardziej wrażliwym osobom nie przypaść do gustu. Czego jednak nie robi się, by udrożnić zatkany odpływ. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest podstawienie pustego wiaderka, gdzie ściekać będzie woda. Nie ma jej w rurach zbyt wiele, ale mimo wszystko zamiast dużej szmatki, warto skorzystać właśnie z wiaderka. Po odkręceniu syfonu wyraźnie widać w środku różnego rodzaju przegniłe reszta organiczne, które należy wyczyścić. Jeśli podczas prac zauważymy, że przytkana jest rura kanalizacyjna, konieczne może okazać się użycie żmijki hydraulicznej.

Kręcąc elastyczną rączką, wwiercamy się w zator i po kilku chwilach problem znika. Bardzo rzadko zdarza się, że kanalizacja nie poddaje się takim zabiegom. Jeśli domowe sposoby nie dają rady, konieczne jest wezwanie hydraulika, który zastosuje bardziej profesjonalne czyszczenie rur Kraków to miasto, gdzie znaleźć można sporo dobrych firm tego typu. Zapewniają one całodobowe wsparcie na wypadek poważnej awarii. Usługa nie jest droga, dlatego warto z niej skorzystać, jeśli nie chcemy czyścić rur we własnym zakresie.

0 Comments

Leave a Comment