Ile kosztuje wizyta u psychologa?
9 kwi 2021

Ile kosztuje wizyta u psychologa?

Post by Redaktor

Statystyki pokazują, że Polacy coraz częściej udają się po pomoc do psychologa. Przyczyn jest wiele – depresja, uzależnienia, stany lękowe, zaburzenia osobowości czy zaburzenia relacji społecznych lub rodzinnych. Jest to dobra wiadomość, ponieważ jeszcze do niedawna woleliśmy dusić w sobie problemy sądząc, że rozwiążą się one same. Konsultacje psychologiczne zazwyczaj nie kończą się jednej wizycie. Często korzystamy też z pomocy prywatnych poradni psychologicznych. Ile kosztuje wizyta u psychologa?

Koszty terapii psychologicznej

Wpisując w wyszukiwarkę frazę „psycholog Olsztyn” znajdziemy wiele ofert gabinetów psychologicznych wraz z wyszczególnionymi cenami. Pojedyncza wizyta kosztuje zazwyczaj około 150-200 zł. Można znaleźć ofert nieco tańsze, ale również droższe konsultacje u specjalistów. Często jednak ze względu na to, że cały proces terapii obejmuje co najmniej kilkanaście wizyt, pacjenci mogą liczyć na różnego rodzaju zniżki czy rabaty. Mogą również wykupić korzystne cenowo pakiety.

Zdrowie jest bezcenne

Pamiętajmy jednak, że cena konsultacji psychologicznej nie powinna być dla nas najważniejsze. Ostatecznie zdrowie, w tym także psychiczne, jest po prostu bezcenne. Czekając na wizytę w ramach publicznej służby zdrowia będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość na minimum pół roku. Tymczasem nasza psychika często potrzebuje pomocy od razu. Wielu pacjentów zwyczajnie nie może czekać, gdyż czas wpływa destrukcyjnie na ich zdrowie i jedynie pogłębia istniejący już problem i chorobę.

0 Comments

Leave a Comment