Ile kosztuje kurs na instruktora nauki jazdy?
21 lis 2022

Ile kosztuje kurs na instruktora nauki jazdy?

Post by Redaktor

Jeśli masz w planach odbyć kurs na instruktora nauki jazdy musisz przygotować się na różne wydatki. Jeszcze przed rozpoczęciem kursu należy przejść badania i zdobyć dokumenty świadczące o zdolności do wykonywania czynności instruktora. Musisz również posiadać orzeczenie psychologiczne oraz zaświadczenie o niekaralności. Pamiętaj, że warunkiem możliwości przystąpienia do kursu jest posiadanie prawa jazdy od co najmniej kilku lat. Jest to zależne od danej kategorii (dla podstawowych kategorii minimum posiadania prawa jazdy to dwa lata). Kurs kosztuje w granicach 3000 zł (mowa o kategorii B).

Kiedy już zdobędziesz niezbędne dokumenty możesz przystąpić do rozpoczęcia kursu na instruktora. Możesz to zrobić w ośrodku „Nauka Jazdy Warszawa Gocław„.

Kurs rozpoczyna się od egzaminu kwalifikacyjnego oraz od testu psychologicznego. Kursanci uczą się nie tylko przepisów drogowych ale również psychologii i metod nauczania, co jest niezwykle ważne przy pracy z drugim człowiekiem.

Odpowiedzialność instruktora jazdy
Praca instruktora prawa jazdy jest niezwykle wymagająca i odpowiedzialna. Bowiem to właśnie osoba ucząca nowego kierowcę dba o bezpieczeństwo zarówno kursanta, swoje, innych kierowców oraz pieszych. Musi być mocno skupiony i gotowy na każdą ewentualność. Można rzec, że instruktor nauki jazdy powinien mieć też świetny refleks. Nieraz spotykane są sytuacje, gdzie w ułamku sekundy musi wcisnąć hamulec czy przechwycić kierownicę. Instruktorzy nauki jazdy nie mają również stałych godzin pracy. Można doszukać się w tym pozytywów – samodzielne planowanie czasu pracy, możliwość zaplanowania wolnego. Możemy też znaleźć minusy – praca w weekendy oraz w późnych godzinach popołudniowych lub wieczornych.

Ile zarabia instruktor nauki jazdy?
Zarobki instruktora jazdy wahają się w granicach 4040 zł brutto, co daje 3050 zł netto. Mowa tutaj o zatrudnieniu w szkole nauki jazdy. Oczywiście stawki różnią się w zależności od danej szkoły. Można również wybrać pracę na własny rachunek. Jedna godzina nauki kosztuje w granicach 60-100 zł (oczywiście zależy to od danego instruktora, miasta czy szkoły). Należy jednak odjąć koszty podatków i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

0 Comments

Leave a Comment