Ile farby na m2
12 lis 2021

Ile farby na m2

Post by Redaktor

Ile farby użyć na metr kwadratowy?

 

Zastanawiając się, jaką ilość emulsji potrzebujesz do wymalowania danego pomieszczenia, możesz skorzystać z automatycznego kalkulatora, który jest dostępny na druku produktu.

W tym celu, dokonaj wyboru artykułu, a następnie dokonaj wyliczeń, jaka ilość farby, będzie wymagana.

Jeśli chcesz, możesz policzyć tą ilość w sposób manualny według instrukcji:

– Wylicz rozmiar przestrzeni, która ma zostać pomalowana. Przyjmij do pracy kogoś z rodziny, czy znajomych. Wymierzcie obszar, a dokładnie szerokość i wysokość murów,

– Odlicz wielkość drzwi i okien,

– Zostaw sobie trochę emulsji, gdyby okazało się, że w którymś miejscu trzeba nanieść poprawki. Przy małej powierzchni, nie będziesz potrzebował zbyt dużej rezerwy. Natomiast przy odświeżeniu większej ilości, możesz sobie kupić nadprogramowy pojemnik,

– Zwróć uwagę na markę i typ lakieru.

Jeżeli kupisz lepszy lakier, to być może wyjdzie to tobie na większej oszczędności pieniędzy, mimo, że będzie więcej kosztował.

Wynika to z tego, że najczęściej cena idzie w parze z jakością.

Wyższa jakość lakieru, da możliwość położenia mniejszej ilości warstw, a wynik będzie wiele ładniejszy. Możesz też zerknąć na etykietę wydajności danej emulsji oraz ilości powłok, które będą konieczne do użycia, aby uzyskać poprawny skutek na koniec.

W sklepach możemy uzyskać rabat, kiedy jesteśmy stałymi klientami, bądź dany rodzaj produktu, został przeceniony. Warto zaglądać na aktualne promocję i kupić dobrą jakościowo farbkę, przy niższych kosztach finansowych.

0 Comments

Leave a Comment