Dobry sen – tabletki, które warto wybrać!
16 maj 2020

Dobry sen – tabletki, które warto wybrać!

Post by Redaktor

Dobry sen – tabletki, które warto wybrać!

Melatonina to składnik wielu suplementów na zdrowy, spokojny sen. Nie dzieje się to przypadkowo. Co warto wiedzieć o melatoninie? Jak uzupełnia się jej niedobory? Dobry sen – tabletki zawierające ten składnik rzeczywiście wywiązują się ze swojego zadania należycie? Czy istotnie gwarantują, że każdego dnia jesteśmy wypoczęci i z uśmiechem na twarzy rozpoczynamy stawianie czoła kolejnym wyzwaniom?

Jak uzupełniać braki melatoniny?

Melatonina nie bez powodu jest nazywana hormonem snu. Trzeba podkreślić, że jest ona, praktycznie wyłącznie w ciemności, wytwarzana przez szyszynkę. Melatonina ma duży wpływ na dobowy zegar biologiczny człowieka. Odpowiada na przykład za regulację rytmu snu czy czuwania. Jej niedobory wpływają bardzo negatywnie w aspekcie funkcjonowania całego organizmu. Najkrócej rzecz ujmując, brakuje nam odpowiedniej ilości sił do wykonywania różnych czynności w życiu prywatnym albo zawodowym.

 

Co robić, aby uzupełniać jej niedobory? Bardzo ważna jest odpowiednia postawa. Warto chodzić spać, a także wstawać, o jednej i tej samej porze. Pamiętajcie, że dorosły człowiek potrzebuje od 7 do 9 godzin snu na dobę.  Warto też zrezygnować z używek, kofeiny i produktów ciężkostrawnych przed snem. Najlepiej zdecydować się na dania, które są stosunkowo lekkie. Pamiętajcie też, aby nie jeść około 2-3 godziny przed udaniem się do łóżka. Ważny jest także ruch na świeżym powietrzu. Nawet zwykły spacer powoduje bowiem, że łatwiej jest efektywnie uzupełniać braki melatoniny.

Dobre suplementy są na wagę złota

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby decydować się również na polecane suplementy. Zawierają one właśnie między innymi melatoninę. Występuje ona w takiej ilości, aby stosowanie produktów tego typu nie powodowało żadnych skutków ubocznych. Melatonina ułatwia zasypianie i sprawia, że organizm jest po prostu bardziej zregenerowany. Poza tym takie produkty są rekomendowane osobom, które na przykład dużo podróżują i nierzadko zmieniają strefy czasowe. To bowiem również bardzo dobry sposób, aby uzupełnić niedobór melatoniny.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment