Dieta pudełkowa
6 mar 2019

Dieta pudełkowa

Post by Redaktor

„Zdrowy styl życia” staje się swoistym ruchem społecznym, który z każdym dniem zrzesza coraz większą ilość ludzi na całym świecie. Jego idea oscyluje wokół zdrowej, zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej, które w konsekwencji wpływają na zdrowie i kondycję człowieka. Niestety, współczesny człowiek żyje w nieustannym pędzie, spędzając dużo czasu w pracy i na załatwianiu szeregu mniej lub bardziej ważnych spraw, co sprawia, że nie ma czasu na zakupy i gotowanie. Wychodząc na przeciw potrzebom klienta, firmy cateringowe wprowadziły nową usługę znaną powszechnie pod nazwą dieta pudełkowa lub dieta cateringowa.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Najogólniej rzecz ujmując, dieta pudełkowa polega na dostarczaniu gotowych posiłków (w pudełkach – stąd jej nazwa) pod wskazany adres – do domu lub pracy. Nie bez powodu w nazwie jest słowo „dieta”. Catering dietetyczny to nic innego jak zdrowa i zbilansowana dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb konsumentów, którą coraz częściej można ustalić w trakcie bezpłatnej konsultacji z dietetykiem, który weźmie pod uwagę potencjalne nietolerancje oraz zapotrzebowanie kaloryczne, tak aby w prosty i bezpieczny sposób osiągnąć swój cel.

Decydując się na catering dietetyczny nie tylko będziemy musieli wybrać odpowiednią dietę  (a jest z czego wybierać – dieta dla kobiet w ciąży, sportowców, wegetarianin czy osoby chcącej pozbyć się zbędnych kilogramów itd.) ale także częstotliwość dostawy, czyli ilość posiłków na dzień (z reguły od 5 do 4) oraz ilość dni w tygodniu (kilka dni czy może cały tydzień). Dzięki temu będziemy w stanie dopasować dietę pudełkowa do własnych potrzeb i swojego stylu życia.

Pomimo wysokiej ceny (w zależności od wybranego wariantu cena diety oscyluje między 1000 – 2000 zł) catering dietetyczny cieszy się sporym zainteresowaniem z racji tego, że jest to niezwykle wygodny sposób na zdrowe i pełnowartościowe posiłki, pomagające w realizacji zamierzonego celu.

 

 

 

 

Tags:

0 Comments

Leave a Comment