Czy białko w proszku ma jakieś efekty uboczne?
29 gru 2020

Czy białko w proszku ma jakieś efekty uboczne?

Post by Redaktor

Białko w proszku na przestrzeni ostatniej dekady stało się jednym z najpopularniejszych produktów wybieranych w sklepach z suplementami. Jest wykorzystywane przez wszystkie grupy ludzi, którym zależy na utrzymaniu formy i prawidłowego stanu mięśni. Niewiele osób wybierając tego typu zamiennik bierze pod uwagę, jakie może nieść ze sobą skutki uboczne. 

Białko w proszku efekty uboczne – czy jest się czym martwić?

Białko w proszku jest uznawane za jeden z najbezpieczniejszych dostępnych suplementów. Produkowane najczęściej z serwatki oddzielanej w procesie wytwarzania serów, jest filtrowane, przetwarzane i sprzedawane w postaci proszku. W najprostszej formie koncentratu zawiera od 70 do 80% czystego białka, będąc jednym z najefektywniejszych sposobów na uzupełnienie tego makroskładnika. Pomimo swoich walorów prozdrowotnych, może nieść efekty uboczne związane głównie z nietolerancją na laktozę bądź kazainę. Jeśli zakupiłeś(aś) białko w proszku WPC, a po jego spożyciu odczułeś(aś) dyskomfort, dostałeś(aś) rozwolnienia bądź wzdęć, może być to sygnałem iż WPC nie było najlepszym wyborem.

Rozwiązaniem tego problemu może okazać się zakup izolatu białka, który nie zawiera laktozy ani kazeiny. W sytuacji, gdy mamy alergię na białko mleka krowiego, pod żadnym pozorem nie powinniśmy korzystać z produktów zawierających białko mleka krowiego. Warto zauważyć, że alergia nie jest nietolerancją. Sama alergia wśród osób dorosłych jest bardzo rzadka i jeśli na nią cierpimy, raczej jesteśmy tego świadomi. Alternatywą dla osób uczulonych mogą okazać się produkty zawierające białko sojowe, grochowe, białka jaj, ryżu czy konopi.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment