Biznes franczyzowy? Komu się kręci, a komu nie? cz.2
27 lis 2018

Biznes franczyzowy? Komu się kręci, a komu nie? cz.2

Post by Redaktor

Toner zamiast lunchu Grażyna Marciniak pełnomocnik zarządu Cartridge World ds. franczyzy

Firmy świadczące usługi dla biznesu nie powinny obawiać się spowolnienia. Przedsiębiorcy tną wydatki, więc siłą rzeczy kupują tańsze produkty i ograniczają korzystanie z usług z wyższej półki. O ile lunch w restauracji można zastąpić kanapkami, o tyle nie da się tak po prostu zrezygnować z zakupu tonera do drukarki czy segregatora. Podobnie konsultacji z doradcą podatkowym nie zastąpi rozmowa z koleżanką, która „wie wszystko”. Firmy nagle nie zrezygnują z usług niezbędnych do sprawnego funkcjonowania biura, ale zaczną szukać w tej sferze oszczędności. Dobrym antykryzysowym rozwiązaniem dla przyszłych franczyzobiorców jest zakup licencji franczyzowych, które są względem siebie komplementarne.

W grupie raźniej Sylwester Cacek prezes zarządu sfinks polska

Franczyza to jedna z bezpieczniejszych form prowadzenia biznesu. Franczyzobiorca, jak chociażby w przypadku naszej marki Sphinx, Wook oraz Chłopskie Jadło, na starcie ma do dyspozycji wypróbowany patent, na który składają się mocna i rozpoznawalna marka, sprawdzone wzorce i know-how, a także wsparcie ze strony franczyzodawcy, co pozwala ograniczyć ryzyko niepowodzenia biznesu. Ponadto, gdy do tego przepisu dołączymy perspektywiczną branżę, jaką jest gastronomia, okazuje się, że w dobie kryzysu franczyza jest atrakcyjnym pomysłem na prowadzenie własnej działalności.

Restauracje, również te franczyzowe, działające w ramach sieci, lepiej sobie radzą podczas okresowych wahań koniunktury niż pojedyncze, niezrzeszone lokale. Przyczyniają się do tego m.in. możliwość korzystania z konkurencyjnych cenowo zakupów centralnych dla całej sieci, a także wspólne możliwości promocji i reklamy.

źródło: Franchising

Tags:

1 Comments

Biznes franczyzowy? Komu się kręci, a komu nie? cz.1 – CEL PRACA I NAUKA – Portal 27 listopada 2018 at 12:02 -

[…] Czytaj dalej: http://www.celpraca.pl/biznes-franczyzowy-komu-sie-kreci-a-komu-nie-cz-2/ […]

Leave a Comment